Слайд 3 Слайд 4 Слайд 1 Слайд 2

 

"Использование ИКТ в работе музыкального руководителя"

"Использование ИКТ в работе музыкального руководителя"

Евстратова Ирина Витальевна,

музыкальный руководитель

детский сад комбинированного типа № 40 "Улыбка"

г. Бахмут Донецкая область

 

 

"Использование ИКТ в работе музыкального руководителя"

Мета:

залучення дітей до різноманітних видів музичної діяльності засобами ІКТ.

Завдання:

1.Навчальні:

·        Вчити дітей співати інтонаційно чисто в певному діапазоні природним голосом

·        Продовжувати знайомити дітей з творами композитора П.Чайковського, закріплювати знання назв вже знайомих творів

·        Збагачувати словник дітей музичними термінами

·        Активізувати процес формування музичних здібностей дітей, використовуючи ІКТ

·        Закріплювати вміння дітей виконувати знайомі пісні за допомогою мнемосхеми

·        Вправляти дітей у розрізнянні музичних інструментів за тембром звучання, сприяти поширенню знань дітей щодо їх класифікації (духові, струнні, клавішні, ударні)

2.Розвиваючі:

·        Розвивати здібності свідомо сприймати образний зміст музичного  твору та визначати його словами

·        Удосконалювати вміння злагоджено грати на дитячих музичних інструментах ритмічно та виразно, відповідно до характеру музичного твору

·        Продовжувати розвивати у дітей музичну         пам’ять та музичне мислення

·        Розвивати розумову та емоційну сферу дитини за допомогою ІКТ

3.Виховні:

·        Прищеплювати музичний смак, поширювати світогляд дітей дошкільного віку

·        Виховувати стійкий пізнавальний інтерес до музично – художньої діяльності, спонукати до самостійного оволодіння потрібною інформацією

Матеріал та обладнання:

-         Відео проектор та великий екран

-         Ноутбук, музичний центр

-         Необхідні аудіо записи

-         Музично-дидактичні ігри у вигляді відео сюжетів та презентацій

-         Дитячі музичні інструменти (металофон, дзвіночки, трикутник, маракаси, бубни, свищики,брязувльця)

-         Картки із зображенням музичних інструментів.

Попередня робота:

-         Знайомство дітей з творами П.І. Чайковського

-         Навчання прийомам гри на дитячих музичних інструментах

-         Прослуховування фрагментів музичних творів з характерним звучанням певних музичних інструментів, показ ілюстрацій із зображенням цих музичних інструментів

-         Розучування пісні «Що приносить Новий рік?»

Музичний репертуар:

Т.Бурцева. Добрий день.

П.Чайковський. Вальс з «Дитячого альбому».

П.Чайковський. Хвороба ляльки.

П.Чайковський. Неаполітанська пісенька.

О. Єрмолов. Що приносить новий рік.

Н.Паганіні. Каприз.

В.Моцарт. Турецьке рондо.

Й.Штраус. Полька-Ганна

                                   Хід заняття:

Діти заходять до зали.

-         Діти, подивіться, скільки гостей завітало до нашого садочку. З чого розпочнемо нашу зустріч? (із привітання)

Музичне привітання «Добрий день»

-         Малята, в мене є для вас сюрприз. На нашу зустріч я запросила ще одну гостю – Фею Музу Вінкс, але чомусь я її не бачу… Може вона запізнюється?

(на екрані з’являється лист від Феї, звучить голос Феї)

Лист: «Мої любі малята, я так хотіла завітати до вашого садочку, щоб заграти разом з вами в оркестрі,  але зла чарівниця викрала мої чарівні нотки і розвіяла їх по усьому світу. Допоможіть мені, будь ласка, їх зібрати! Для цього потрібно пройти нелегкий шлях, але я дуже сподіваюсь на вашу допомогу. Чекаю на зустріч з вами!»

-         Тепер мені усе зрозуміло. Хто готовий допомогти? Тоді – вперед! Прислухайтесь, ви чуєте? Звучить прекрасна мелодія… Що це? Дивіться і слухайте уважно, за правильні відповіді ми зможемо отримати чарівні нотки.

Слухання «Вальсу»П.Чайковського з показом відеороліка

-         Що ви побачили? (мульфільм про Попелюшку)

-         А що почули? (музику)

-         Що робили герої мультфільму (танцювали)

-         Як називається цей танок? (вальс)

-         Що означає слово «вальс»? (кружляти)

-         Опишіть свої враження від цієї музики (танцювальна, святкова, поривчаста, стрімка…)

-         Дійсно, в одному музичному уривку характер музики змінюється кілька разів і ви вірно відповіли на усі запитання. Цей твір називається «Вальс», а написав його відомий композитор П. І. Чайковський. (на екрані – портрет композитора). А які твори цього композитора ми вже слухали з вами раніше? («Хвороба ляльки», «Нова лялька», «Неаполітанська пісенька»…)

 

-         Які ж ви молодці! (звучить чарівна музика, на екрані із музичної шкатулки з’являються нотки). Ось і перші нотки, які ми з вами знайшли. Продовжуємо нашу подорож? Пропоную покататися на автомобілі.

СКАЧАТЬ КОНСПЕКТ В ПОЛНОМ ОБЪЕМЕ

СКАЧАТЬ МНЕМОСХЕМУ К КОНСПЕКТУ