Слайд 3 Слайд 4 Слайд 1 Слайд 2

 

Методична розробка заняття з хореографії "Сембіоз хореографії і музики та його вплив на емоційний стан дитини"

Методична розробка заняття з хореографії "Сембіоз хореографії і музики та його вплив на емоційний стан дитини"

Шаблій Тетяна Миколаївна,

керівник ЗХК естрадно-спортивного танцю "Ювента"
КПНЗ "ПДЮТ Центрально-Міського району"
м. Кривий Ріг
 
 
 
 
 
Методична розробка заняття з хореографії
"Сембіоз хореографії і музики та його вплив на емоційний стан дитини"

МЕТА:

а) навчальна:

  • розвиток рухливих здібностей та підвищення працездатності організму;
  • розвиток осмисленого виконання рухів;
  • стимулювання пізнавальних інтересів і творчого потенціалу учнів.

б) розвивальна:

  • розвиток виворотності ніг та стійкості;
  •   зміцнення опорно-рухомого апарата;
  •   розвиток витривалості і поставленя дихання.

в) виховна:

  • створення емоційного настрою у дітей під час заняття;
  • формування естетичного смаку;
  • формування почуття відповідальності;
  • активізація творчих здібностей.

МЕТОДИ ТА ПРИЙОМИ: наглядний, словесний, інтерактивний, здорв’язберігаючий.

ТИП ЗАНЯТТЯ: комбінований з використанням гри, змагання, імпровізації, урок закріплення знань, умінь і навичок.

ОБЛАДНАННЯ: музичний інструмент (піаніно), музичний центр,

хореографічні станки, дзеркала, гімнастичні мати.

ПЛАН  ЗАНЯТТЯ:

  1. Підготовча частина.
  2. Основна частина:
  • комбінації класичного танцю біля станка;
  • вправи з акробатичної підготовки;
  • вправи для м’зів ніг та розтяжка;
  • стрибкова розминка.
  1. Заключна частина.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

       Керівник:      Танець і музика - споріднені мистецтва, між ними існує глибокий взаємозв'язок. Музика є душею танцю. Вона створює той творчий настрій, ту емоційну атмосферу, які потрібні для створення образу в танці. Тільки при органічному взаємозв'язку музики і рухів танець отримує свідомість і виразність.

  1. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА:
    • шикування
    • ознайомлення з темою і метою заняття
    • розминка по колу: простий танцювальний крок,

      хід на півпальцях, п’ятах

         (пісня  «Что такое доброта»  група «Барбаріки»)

  • робота над позиціями рук

          (пісня «Пых-пых-самовар» группа «Непоседы»)

  1. ОСНОВНА ЧАСТИНА:

2.1 комбінації класичного танцю біля станка

  • Releve – підйом на півпальці з I, II, V, VI позицій

(під час виконання особливу увагу приділяти втягнутим колінам, напруженим м’язам ніг, підтягнутому корпусу та стегнам, вивернутості стоп).

Вправа виконується обличчям до станка.

(пісня «Часики ідуть» із м/ф «Фіксики»)

  • Plie – присідання по  I, II, V, VI позиціям

(в цій вправі беріть участь корпус, руки та голова; м’язи та зв’язки ніг розтягуються та зжимаються  в спокійних плавних рухах, «розігріваються»; тіло танцівника готується до складніших вправ)

Вправа виконується, тримаючись однією рукою за станок.

(пісня «Неприятность эту мы переживём» із м/ф «Пригоди Кота Леопольда»)

  

  • Battements tendus –рух працюючої ноги в різних напрямках з виносом на носок та повертання її в первісне положення

        (відкривання ти закривання працюючої ноги відбувається 

         рівномірно, ноги та стегна підтягнуті та вивернуті).

 Вправа виконується, тримаючись однією рукою за станок.

(пісня «В траве сидел кузнечик» із м/ф «Незнайка»)

  • Battements tendus jetes – рух ноги вперед, в сторону та назад з кидком на висоту 45о.

Це основні вправи, які тренують та дають силу  та  легкість ногам.

Вправа виконується, тримаючись однією рукою за станок.

(пісня «Песенка про лето» із м/ф «Дед Мороз и лето»)

  • Rond de jambe par terreкругові рухи ноги напрямках en dehor та  en dedan

(Розвиває рухливість та еластичність в тазостегновий суглобі)

Вправа виконується, тримаючись однією рукою за станок.

(пісня «Дождик-босиком» із м/ф «Пригоди Кота Леопольда»)

  • Battements retire [батман ретире] - перенесення через ковзання "робочої" ноги, через passe з V позиції попереду у V позицію позаду.

Вправа виконується, тримаючись однією рукою за станок.

(пісня «Веснушки» виконує група «Веснушки»)

Гра на увагу та закріплення знань: «Відгадай , хто це!»

Керівник:  пропонує дітям відгадати загадку та відповісти на запитання, до якої вправи з хореографії належить данна відповідь.

  • Перша загадка:

Мордочка усатая, 
Шубка полосатая,
Часто умывается, 
За хвостом гоняется.

Відповідь: кіт, вправи: Plie, Rond de jambe par terre

  • Друга загадка:

А в траве зеленой тихо
Скачет по травинкам лихо
Весь в зеленом человечек
Шустрый маленький …

Відповідь: коник (кузнечик),

вправи: Battements tendus jetes

  1. вправи з акробатичної підготовки

Керівник: Акробатична підготовка всесторонньо розвиває і укріплює м'язи спини, преса і ніг, має тренувальну дію на вестибулярний апарат, удосконалюючи функцію рівноваги.

Для виконання вправ використовується музичний супровід:

  • пісня «Улыбка» із м/ф «Крошка Енот»
  • пісня «Я весь день сижу на крутом бережку» із м/ф «Пригоди Кота Леопольда»
  • пісня «Мама для мамонтёнка» із м/ф «Про Мамонтёнка»

Використовується форма роботи – змагання:

  1. силові вправи на укріплення м’язів тулуба
  1. «прямі» нахили тулуба назад стоячи на колінах
  1. нахили тулуба назад,  касаючись головою пола
  1. нахили тулуба назад, касаючись ліктями пола
  1. «міст»

  • касаючись ніг руками
  • взявшись за ноги руками
  • на ліктях
  • перекат назад  через груди
  1. перекат вперед через груди
  1. вихід на груди

  1. переворіт на лікті
  2. «качалочка»
  1. переворіт вперед із положення стоячи
  2. переворіт назад із положення стоячи
    1. вправи для мзів ніг та розтяжка

Керівник: Велика увага приділяється вправам для м'язів ніг і розтяжки. Для цього виконується робота над шпагатами, під час якої необхідно стежити за правильним положенням корпусу, натягнутими м'язами ніг і стопи.

Виконуються нахили вперед, назад до ноги.

Вводиться розтяжка на станкі.

Махові вправи.

     

        Для виконання вправ використовується музичний супровід: пісня «Точка, точка, запятая» із к/ф Точка, точка, запятая»

2.4 стрибкова розминка

Керівник: Стрибкова підготовка включає вдосконалення і відпрацьовування стрибків. Відточується майстерність виконання, техніка стрибка, висота польоту.

Виконуються стрибки:

  1. «скачок»
  2. «відкритий – закритий»
  3. «відкритий»
  4. «галоп»

3. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

Керівник:  Мета заключної частини уроку в тому, щоб привести організм в нормальний стан після фізичного навантаження; дихання, пульс, мязи – все повинно прийти в первісний стан.

Гра –імпровізація  «Дерев'яні і Тряпічні ляльки»
 
При зображенні дерев'яних ляльок напружуються м'язи ніг, корпусу, опущених вздовж корпусу рук. Робляться різкі повороти всього тіла вправо і вліво, зберігається нерухомість шиї, рук, плечей, ступні 
міцно і нерухомо стоять на підлозі.
 
Наслідуючи тряпічним лялькам, необхідно зняти зайву напругу в плечах і корпусі; руки висять пасивно.
У цьому положенні потрібно короткими поштовхами повертати тіло то вправо, то вліво; при цьому руки злітають і обвивають навколо корпусу, голова повертається, ноги також повертаються, хоча ступні залишаються на місці. Рухи виконуються по кілька разів поспіль.
 
Для виконання гри використовується музичний супровід:
 
пісня Карабаса-Барабаса із фільму «Пригоди Буратіно»
музика «Шарманка» із фільму «Пригоди Буратіно»
 
Керівник: Протягом усього заняття лунали пісні про дружбу. Ваше домашнє завдання – знайти прислів’я про дружбу.
 
Діти один за одним розповідають  прислів’я про дружбу.
 
Керівник: Музика і танець розвивають емоційну сферу дитини, підтримують ії емоційний стан.
Рух під музику являється одним з найефективніших методів розвитку музичності - методом,  грунтованим на природній руховій реакції на музику, властивій будь-якій дитині.
 
Підведення підсумків заняття.
Вихід із зали.
Музичний супровід пісня «Дружба» в виконанні групи «Барбарики»